Erdoğan Rejimi, Arakan gündemiyle Türkiye’de ne gizliyor?

Ekim 1, 2017 | | ANALİZ

 

arakanErdoğan Rejimi, iktidardaki 15 yılında Türkiye’nin gerçek gündemini gizleme, suni gündem oluşturma konusunda büyük tecrübe kazandı. AKP Genel Başkanı Recep T. Erdoğan, yurt içinde, kadınların kürtajına, “en az üç çocuk” çıkışlarına kadar tuhaf açıklamalarla bunu sık sık yapıyor.

Ancak oyun büyük oyun oynadıkları zamanlarda uluslararası ihtilaf bölgelerindeki dramları elindeki medya gücü ve trolleriyle gündemde tutarak algı oluşturmayı da başarıyor. Filistin, Somali’deki açlık, Myanmar’da Rohingya Müslümanlarının (Arakan) yaşadığı zulüm, bunlara birer örnektir.

Dikkat edin en son Arakan Müslümanları, Türkiye’de ne zaman yoğun biçimde gündem oldu?

Hatırlarsanız 2012’de. 11 Ağustos 2012’ta sizler, “Emine Erdoğan, Arakan’da gözyaşlarını tutamadı” akabinde “Davutoğlu ağladı” gibi haberi izlerken burnumuzun dibinde güneyimizde Suriye’de yer yerinden oynuyordu.

Çözüm süreci diye başlatılan bir süreç Kürt halkının yaşadığı sorunları kangrene dönüştü.

Şike davaları, Ergenekon davaları… Suni, Arakan gündemi ile unutturuldu. El hak , Arakan’da 75 yıldır devam eden bir trajedi var. Gittim, gözlerimle gördüm insanlığımdan utandım…

Benzer bir trajedi Filistin’de de var…

Erdoğan, Coca Cola fabrikası açmadığı zamanlarda Filisitin’i gündeme getirir… Coca Cola, fabrikasını yeni açtığı için Arakan yine gündeme geldi. AKP bunu başka trajedileri gizlemek, gündeme maske yapmak için kullanıyor. Benim tepkim bu riyakarlığına!

arakan-kirimRusya’nın işgali ve baskıları altındaki Kırım Tatarlarının sesini duyurmak için ne yaptın? Erdoğan ile Putin S-400 pazarlığı yaparken bir şey yapamazsın çünkü kendi vicdanın yok!

Dün ne yediğini bile hatırlamaktan aciz bir topluma, Erdoğan Rejimi’nin 2012’de neleri gizlediğini anlatsam ne olacak?

Basiret sahipleri, Erdoğan’ın meydanlarda; “Yeni 15 Temmuzlara hazır mıyız?”, “Kefenleri giymeye hazır mıyız?” diye sormasından, milletin: “Eveeeeeet!” demesinden bir şey anlar.

 AKP, şimdiki Arakan ajitasyonu ile kamuoyundan neler gizliyor?

Türkiye, her bakımdan kusursuz bir fırtınaya doğru ilerliyor, bunun hiç bir emaresinin hissedilmemesi gerekiyor.

Suriye’de, oyun yeniden kuruluyor. Türkiye’yi, bekleyen tehlikenin kaç kişi farkında?

İran, artık Türkiye’nin kılcal damarlarına kadar nüfuz etti, kimin haberi var?

 arakan-surDozerler, Türkiye’nin güneydoğusunu yıkıyor… Sur’dan Kürt halkının feryadı yükseliyor aman ha duyulmasın.

Suriyeli mülteciler perişan oldu binlerce çocuk organ mafyasının elinde buharlaştı, binlerce küçük kız kuma üstüne kuma oldu, Suriyeli kadınlar fuhuş bataklığına düştü… Ama sen Arakanlı fotoğrafı paylaş…

Arakan’daki bebeğin fotoğrafını paylaşıyorsun, doğru, zulme karşısın… Peki, öğrenciye burs verip, kermes yaptığı için ters kelepçe ile tutuklanan 17 bin ev hanımının, hapishanedeki 669 bebeğin acısını paylaşabiliyor musun?

Suudi Arabistan’da, Yemenli sivillerin üzerine bomba yağdırıyor… Anne kuzusunun üzerinde ölüyor. İki çift laf da Suudi Arabistan’a edebiliyor musun? Yoksa hac ve umre için sıra mı bekliyorsun?

Katar’a uçakla gıda taşıyanlar nerede?!

arakan-emine-erdogan-arakan-ahmet-davutogluVicdan sahibiysen umreye gitme de parasını Arakan’a gönder! İktidar Suudilerden para aldığı için onlara ses etme, sen Myanmar’a vur…  Sur’da yaşananlara sessiz kalan AKP’liler her nedense yaklaşık 7 bin 500 kilometre mesafedeki Arakan meselesinde çok hassas.

Arakan nedir? Millet adımı, bölge adımı bilen yok! Arakanlı diye bir milletin olmadığından haberi bile yok… Sadece duygularıyla hareket eden, olayın aslını astarını bilmeyen kitleler, sosyal medyada, Arakan haberleri bombardımanı yapıyor.

Erdoğan ile Esed rejimi sizi 2012’de Arakan ile meşgul edip, Suriye’deki gelişmeleri gizledi… Şimdi Erdoğan rejimi ve Esed Rejimi bir de buna 15 Temmuz darbe girişimiyle iyice Türkiye’ye yerleşen Putin rejimini ilave edelim sizden ne gizliyor bir düşünün!?…

Dünyanın gerçek gündemini 17-25 Aralık’ta ortaya saçılan rüşvet ve yolsuzluk havuzu ilearakan-bebekler kurulan Türkiye’deki medyadan öğrenmeniz çok zor. Erdoğan’ın 149 medya kuruluşunu kapattığı, 10 binden fazla gazeteci ekmeğinden ettiği, 300’e yakın gazeteciyi hapse attığı Türkiye’de gerçeği bulmanız imkansız. Size, geçmiş olsun.

Şimdi ise Erdoğan Rejimi sizi dünyanın derdine düşürüp, kendi derdimizi unutturuyor, dikkat edin!

 Yunus Erdoğdu / Ukraynahaber.com

 

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)