Çin savaş uçaklarının görünmez olmasını sağlayan materyal geliştirdi…

Mart 14, 2018 | 364 gösterim | DÜNYA

c198d332b5804cd80a71d17944e08f99Son yıllarda teknoloji ve üretimde büyük ivme kazanan Çin’in savaş uçaklarının görünmez olmasını sağlayan yeni materyal geliştirdiği öğrenildi. Çin’e bağlı Shenzhen’deki bir kentte yer alan laboratuvarda savaş uçaklarının görünmez olmasını sağlayacak bir materyal geliştirildiği açıklandı.
Söz konusu teknolojinin geliştirildiği laboratuvar ülke basınının ziyaretine açıldı. NTV’nin Çin basınından aktardığına göre, Çin basını habere geniş yer verdi. Çin basınında Shenzhen’deki tesiste üretilen materyalin fotoğrafları da yayınlandı. Son yıllarda askeri harcamalarını ciddi oranda artıran Çin, geçtiğimiz aylarda yeni nesil drone’u için önemli bir adım atmıştı.
Bir süredir yeni nesil bir casus drone geliştiren Çin radara yakalanmayan casus drone’unu test etmeye başlamıştı Söz konusu drone’un en dikkat çeken özelliği ise radara yakalanmayacak olması. Çin’in casus drone’u bu özelliği yüzünden ‘hayalet drone’ olarak da anılıyor. Deniz seviyesinden 20 kilometre yüksekte uçabilecek olan drone yüksek irtifada uçacağı için radara yakalanmıyor.

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)