Kırgızistan’da Türk Büyükelçi Skandal çıkardı… Devletin iftarında SAPAT Okulu yöneticilerini dışarı çıkaramayan Bişkek Büyükelçisi programı terk etti

Mayıs 15, 2019 | | DÜNYA

 

806x378-turkiyenin-biskek-buyukelcisi-metin-kilic-fetocu-haini-gorunce-iftari-terk-etti-1557703646284Türkiye’nin Kırgızistan Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, devletin verdiği iftar yemeğinde skandala yol açtı. Kırgızistan Müftülüğünün organize ettiği iftar yemeğine davetli olarak giden Türkiye Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, davetliler arasında SAPAT Eğitim Kurumu yöneticilerinin de olduğunu öğrenince adeta çılgına döndü. Büyükelçi Cengiz Kamil Fırat, Kırgızistan müftülüğünün geleneksel iftar davetinde çıkardığı rezalet kadar, bulunduğu ülkeyi aşağılayan tavırları da tepki çekti. Hizmet mensuplarıyla aynı iftarda yer almayı reddeden Fırat, salonu terk etti.

Elçi iftarı terk ederken Kırgızları da tehdit etti

Türkiye’nin Kırgızistan Büyükelçisi Cengiz Kamil Fırat, iftarı terk ederken Türkiye’nin Kırgızistan’a 35 milyon dolara cami yaptığını ifade ederek: “ “Biz burada 35 milyon dolara camii yaptıralım, siz bizi “teröristlerle” aynı masaya oturtacaksınız. Siz buraya F..ö terör örgütünün başını nasıl çağırırsınız? Ramazan bu, Ramazan da bu yapılır mı? Ya Türkiye’yi ya da terör örgütünü seçersiniz. Benim için müftülük bitmiştir. Türkiye Cumhuriyeti ile teröristi aynı yere koyuyorsunuz. Bu insan Müslüman değil. Ben şimdi Cumhurbaşkanına söyleyeceğim” diyerek Kırgızları tehdit etti.

 

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)