2017’de 6 bin Türk milyoner Türkiye’yi terk etti… En fazla tercih edilen ülke hangisi? Kimler hangi ülkeyi tercih ediyor?

Ocak 31, 2018 | 480 gösterim | EKONOMİ

 

2017de-6-bin-turk-milyoner-turkiyeyi-terk-etti‘New World Wealth’in yayınladığı ‘Milyoner Göçü 2018’ raporuna göre, nüfusa ve milyoner sayısına göre en fazla göç veren ülke Türkiye. Geçtiğimiz yıl ülkeyi terk eden Türk milyoner sayısı 6 bin olurken, son iki yılda Türkiye’yi terk eden milyoner sayısı ise 12 bin. Rapora göre, nüfusa ve milyoner sayısına göre en fazla göçü veren ülke Türkiye. 2015’te 1.000 olan bu sayı 2016’da hızla arttı ve 6 bine yükseldi. Geçen yıl da 6 bin olunca Türkiye dikkatleri üzerine çeken ilk ülke oldu. Geçen yıl açıklanan rapora göre Türkiye 5’inci ülkeyken bu yıl açıklanan raporda 3’üncü ülke konumuna yükseldi. İki yılda 12 bin Türk dolar milyoneri ülkesini terk etti.

En fazla tercih edilen ülke hangisi?

En fazla tercih edilen ülke 10 bin ile Avustralya. Bu ülkeyi 9 binle ABD, 5 binle Kanada ve Birleşik Arap Emirlikleri takip ediyor. Karayip Adaları’nı tercih edenlerin sayısı 3 bin. 2 binle listenin 6 ve 7’nci sırasında İsrail ve İsviçre bulunuyor. 8’inci Yeni Zelanda, 9’uncu Singapur ve 10’uncu Singapur’a giden dolar milyonerlerinin sayısı ise 1000.

Kimler hangi ülkeyi tercih ediyor?

Çinliler: ABD, Kanada ve Avustralya.

Hintliler: ABD, Birleşik Arap Emirlikleri, Avustralya, Kanada.

Türkler: Avrupa Birliği ülkeleri ve Birleşik Arap Emirlikleri.

İngilizler: Avustralya ve ABD

Fransızlar: Kanada, İsviçre ve ABD

Ruslar: ABD, Güney Kıbrıs, Birleşik Krallık, Portekiz ve Karayipler.

Brezilyalılar: Portekiz, ABD ve İspanya

Endonezyalılar: Singapur.

Suudiler: Birleşik Krallık ve Birleşik Arap Emirlikleri.

Nijerya: Birleşik Krallık, Fransa, İsviçre, Güney Afrika ve Birleşik Arap Emirlikleri.

 

 

 

 

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)