Nazarbayev Dubai Emiri ile görüştü

Mart 30, 2017 | 825 gösterim | DÜNYA , EKONOMİ

 

nazarbayev-dubai-emiri-ile-gorustuKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Birleşik Arap Emirliklerine (BAE) yaptığı resmi ziyareti çerçevesinde Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Raşid al Maktum ile görüştü.

Toplantıda taraflar iki ülke arasındaki mevcut işbirliği ile bu bağların geliştirilmesi konusunu ele aldı. Görüşme sırasında özellikle ticari, ekonomik, finans ve yatırım konuları ele alınırken, Nursultan Nazarbayev Dubai şehri ile Dubai Finans Merkezinin hızlı bir şekilde gelişmekte olduğuna değindi.

Nazarbayev finans kaynaklarını verimli kullanma konusunda BAE tecrübesinden yararlanma konusuna değinerek, Uluslararası Astana Finans merkezi ile Dubai Finans Merkezi arasında sıkı bağların kurulması gerektiğini vurguladı. Dubai Emiri ise bu yönde gereken her türlü işbirliğine hazır olduklarını belirtti. Nursultan Nazarbayev, Şeyh Muhammed bin Raşid al Maktumu İslami finansa yaptığı katkı ve bu çalışmaların geliştirilmesindeki çalışmalarından dolayı teşekkür etti ve kendisini Astana’da yapılması planlanan EXPO-2017 uluslararası fuarının açılışına davet etti.

 

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)