Erdoğan rejimi can almaya devam ediyor…

Şubat 14, 2018 | 509 gösterim | GÜNDEM

 

erdogan-rejimi-can-almaya-devam-ediyorEdirne’de Meriç Nehri üzerinden Yunanistan’a gitmek isterken alabora olan bottaki 3 kişinin cesedine ulaşıldı. Kimlik bilgilerine ulaşılan şahısların Hizmet Hareketi gönüllüsü oldukları öğrenildi.
Türkiye’de yaşanan cadı avından kaçıp Yunanistan’a geçmek isteyen 8-10 kişilik bir gurubun içinde olduğu bot Meriç Nehri’nde alabora oldu. Askeri yasak bölgede devrilen bottaki bir kadının Türkçe olarak, “Çocuğumu kurtarın” diye feryat etmesinin ardından nöbetçi askerler AFAD Edirne ekiplerine haber verdi. Ekipler nehirde botlarla arama çalışması başlattı. Arama sırasında ilk olarak patlamış lastik bot bulundu. Ekipler daha sonra 2 çocuk ve 1 kadının cansız bedenine ulaşıldı. Cesetler botla karaya çıkarılarak, cenaze nakil araçlarına konuldu.

Kimlikleri belli oldu

Meriç Nehri’nden çıkan 1 kadın ve 2 çocuk cesedinin kimlikleri belli oldu. Kimlik bilgilerine göre, Balıkesir’in Havran ilçesi doğumlu Ayşe Söyler (37), İstanbul Maltepe doğumlu Halil Münir (3) ve Abdül Kadir Enes (11) oldukları tespit edildi. Ölenlerin yakınları, hayatını kaybedenlerin hizmet hareketi gönüllüsü olduklarını söyledi. Yakınları, Türkiye’de son yıllarda yaşanan cadı avından kaçmak için böyle bir yola başvurduklarını belirtti.

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)