Erdoğan’ın sözlerine ilk tepki: Muhterem Cumhurbaşkanım! Haddinizi aşmayınız…

Mart 10, 2018 | 515 gösterim | GÜNDEM

akgunduzAKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Şimdi bir hocaefendi beni tefe koyup çalacak” sözlerinden sora ilk tepki geldi. Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine ilk tepkiyi ortaya koydu. Dünya Kadınlar Günü etkinliği kapsamında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda açıklamalarda bulunmuştu. AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kadınlar dayak yiyorlarsa şükretsinler” diyen Sosyal Doku Vakfı Başkanı ve İlahiyatçı Nurettin Yıldız’a konuşmasında bir kez daha tepki göstererek “Son günlerde bakıyorsunuz, birileri ortaya çıkıp da ne yazık ki kadınla ilgili çok farklı açıklamalarda bulunup dinimizde kesinlikle yeri olmayan bazı kendince içtihatta bulunan kişiler çıkıyor ortaya” demişti.

“NE DİNÎ MÜCEDDİDSİNİZ VE NE DE FIKIHÇISINIZ”
Erdoğan’ın “Şimdi bir çok hocaefendi beni tefe koyup çalacak o ayrı mesele” sözlerinin ardından ilk tepki geldi. Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda üç gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuğu olan Nur cemaatinden Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, Erdoğan’ın “İslam’ın güncellenmesi” sözlerine karşı çıktı.
Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, sosyal medya hesabından yayımladığı “Muhterem Cumhurbaşkanım! Haddinizi aşarak şer’î meselelerde fikir beyan etmeyiniz! Zira ne müctehid ve ne de fıkıhçısınız!” başlıklı yazılı açıklamada “Muhterem Cumhurbaşkanım! Sizi Allah için seviyor ve 21. Asrın siyasî müceddidi olarak ilan ediyorum; ancak siz ne dinî müceddidsiniz ve ne de fıkıhçısınız. Ehil olmadığınız konularda ve hele de şer’î konularda görüş beyân etmeniz tamamen şahsınızı felâkete sürükleyebilir. Ben sözlerinizin maksadını aştığını hüsnüzanla yorumluyorum. Sizi Allah için seven bu kardeşinizden birkaç noktayı dinleyiniz” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)