Kazakistan’da 40 Özbek yolcu donmaktan son anda kurtarıldı… Ülkede dondurucu soğuklardan 350 kişi hastanelik oldu…

Ocak 31, 2018 | 517 gösterim | GÜNDEM

 

sogukKazakistan’da son bir haftadır devam eden Sibirya soğuklarından 350 kişinin hastanelik olduğu açıklandı. Aşırı soğuklarda yolda kalan çok sayıda araç ve şehirlerarası otobüslerin kurtarıldığını ifade eden yetkililer, son olarak Jambul Eyaleti’nde uyarılara rağmen uzak yola çıkan ve 40 Özbekistan vatandaşını taşıyan yolcu otobüsünün kurtarıldığını belirtti.

40 Özbek yolcu donmaktan son anda kurtarıldı

Kazakistan’ın Janbul Eyaleti’nde 40 Özbekistan vatandaşını taşıyan otobüsün donması sonucu araçta bulunan yolcuların kurtarma ekipleri tarafından son anda kurtarıldığını açıklayan yetkililer, vatandaşların geçici bekleme yerine sevk edildiğini belirtiler. Soğukların iyice hissedildiği başkent Astana’da havaalanındaki ve otogardaki otoparklar soğuklarda ücretsiz hizmet verirken, Almatı’da parkomat makinalarında teknik bir takım sorunlar yaşandı.

Soğuk hava çocuklara yaradı

Ülke genelinde etkili olan aşırı soğuklardan dolayı ülkenin birçok bölgesinde tatil olan okullar tatil oldu. Metereoloji uzmanları soğuk havanın önümüzdeki günlerde ülkeyi yavaş yavaş terk edeceğini tahmininde bulunurken, yaşanan soğukların ardından sıcak havaların nehirlerde erimelere ve taşmalara neden olabileceği, bu konuda gereken önlemlerin alınması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

 

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)