Nazarbayev’in Soçi’de ki fotosu sosyal medyayı salladı

Ekim 14, 2017 | | GÜNDEM , YAŞAM

akopyanKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev’in Ermeni fotoğrafçı tarafından çekilen resmi sosyal medyada en çok konuşulan ve en çok paylaşılan fotoğraf oldu. Ermenistan Cumhurbaşkanının özel fotoğrafçısı David Akopyan tarafından BDT zirvesinde çekilen fotoğraf Kazakistan’da herkesin beğenisini topladı.
Fotoğraf editörü kullanmadığını ifade eden Akobyan, resmin hikâyesini ise şöyle anlattı: “Odaya girdiğinizde, yukarıdan gelen ışık kişinin kafasına düşer. O anda diyafram kapatıldığı zaman yalnızca ortadaki nesne aydınlatılmış olarak yansır. Bu resmi çekmek için önceden hazırlık yaptım. Aslında Ermenistan Cumhurbaşkanının fotoğrafını çekecektim, ancak kapıdan ilk olarak Nazarbayev belirdiğinden dolayı resim karesinde Kazakistan Cumhurbaşkanı girmiş oldu.” Dedi.

Nazarbayev’in görkemli bir yürüyüşü ve güçlü bakışları var

Nazarbayev’in BDT bölgesinin Aksakalı olduğunu ifade eden Akobyan, Nazarbayev’in görkemli bir yürüyüşü ve güçlü bakışları olduğuna dikkat çekerek fotoğrafın son derece etkili ve güzel çıktığını söyledi. Nursultan Nazarbayev’in daha önce de birçok fotoğrafını çektiğini dile getiren Ermeni fotoğrafçı Akobyan, son karenin son derece görkemli, güzel ve estetik olduğunu vurguladı. Resmi kendi Facebook sayfasında paylaşan Akobyan, bu sayede bir çok Kazak arkadaş edindiğini de sözlerine ekledi.

Foto: David AKOPYAN

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)