Akşener’den rest: Yüreğin yetiyorsa seçime sokma da göreyim

Şubat 3, 2018 | 395 gösterim | SİYASET

 

aksener880dha1İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 2019 seçimlerine katılabilmek için gereken şartları yerine getirdiklerini ancak engellerle karşılaştıklarını söyledi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin seçime girebilmek için her şartı yerine getirdiğini belirterek, “Gücünüz varsa oynayın bakalım YSK’yla da ne oluyormuş. Hadi yüreğin yetiyorsa seçime sokma da göreyim” dedi.
Partisinin Yalova il başkanlığının açılışına katılan Akşener, İYİ Parti’ye engeller çıkarıldığını vurgulayarak şunları söyledi: “Partimiz için ‘Kurdurtmayacağız’ dediler, kurduk. Şimdi deniliyor ki ‘Seçime sokmayacağız’. Bütün şekil, şartlarını yerine getiriyoruz. Gücünüz varsa, yüreğiniz varsa oynayın bakalım YSK’yla da ne oluyormuş. Açık net bir şey söylüyorum. Sayın Erdoğan her seferinde kefen muhabbetti yapar; ben kefen muhabbeti yapmıyorum. Allah şahittir. Ant olsun, şart olsun ki kellem şuradadır. İlk tekmeyi ben atıyorum. Hadi yüreğin yetiyorsa seçime sokma da göreyim.”

‘Kongreye de engel çıkarabilirler’
“1 Nisan’da olağanüstü kongremizi yapacağız” diyen Meral Akşener, “Şimdi müracaat ettik Arena’ya. O günün boş olduğunu biliyorum. Buradan ilan ediyorum huzurlarınızda. Hangi bahaneyi uyduracaksınız, göreceğim. Bulsunlar, bulsunlar. Biz zorlandıkça çare üretmeyi öğrendik. Hadi bulsunlar. Türkiye bizim” şeklinde konuştu.

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)