Erdoğan Kişisel bekası için Savaş çıkartıyor… ‘Savaş ve ölümlerden umdukları oy patlamasını yapamadılar’

Şubat 3, 2018 | 770 gösterim | SİYASET

 

oy-devsirmekArtı Gerçek Yazarı Koray Düzgören yapılan anketler iktidarın savaş ve ölümlerden umduğu oy patlamasını sağlayamadığını ortaya koyduğunu söyledi. ‘Erdoğan kişisel bekası için savaş çıkartıyor’ diyen Dözgören, Erdoğan’ın 15 gün önceki yaptığı toplantıdaki konuşmasını dinlerken kanının donduğunu belirtti.

Düzgören’in ‘Ölümlerden oy devşirmek’ başlıklı yazının ilgili bölümü şöyle:

Yapılan anketler iktidarın savaş ve ölümlerden umduğu oy patlamasını sağlayamadığını ortaya koyuyor. 15 günlük savaşın getirisinin ancak yarım puan olduğu ileri sürülüyor. Önceki gün Erdoğan’ın bir toplantıda yaptığı konuşmayı dinlerken kanımın donduğunu hissettim. Erdoğan, Afrin’deki kayıplara değindikten hemen sonra 2019 seçimlerini hatırlatarak, “Sandıklar öyle bir patlamalı ki bunlar ne olduklarına pişman olmalılar” deyince “İnsaf” diye haykırdım. Bunca yıllık gazeteciliğim boyunca bu işi bu kadar rahatça, fütursuzca ve hatta pişkince yapan bir politikacıya rastlamadım. Bazı okurlarımın, “Ölümlerden, şehitlerden oy devşirmek ne kelime, Erdoğan kişisel bekası için savaş çıkartıyor” dediklerini duyar gibiyim.
Erdoğan bir süredir bu ‘şehitler, şehitlik’ hamasi edebiyatı üzerinden çatışmalarda, savaşta yaşamını yitiren gençlerin ölü bedenleri üzerinden siyaset yapıyor. Şehit cenazelerine katılıyor. Şehit tabutlarına elini, kolunu dayayarak siyasi nutuklar atıyor, seçim kampanyaları yürütüyor.

Davutoğlu: saldırı sonrası oylarımız artıyor
Bunun en somut örneğini 10 Ekim 2015’de Ankara’da gerçekleştirilen kanlı saldırı sonrasında yaşadık. 110 barışseverin yaşamını yitirdiği bu bombalama olayından birkaç gün sonra, o tarihte Başbakan olan Ahmet Davutoğlu, “Ankara saldırılarının ardından yapılan bir anket ve sonuçları var mı?” şeklindeki soruya şu yanıtı vermişti;
“Şimdi, anketler geliyor… Şimdi Ankara’daki terör saldırısı sonrasında anket yaptık ve kamuoyunun nabzını tutuyoruz, oylarımızda bir yükseliş trendi var. Birçok anket var… Saldırıdan sonra da yüzde 44 bandına doğru yükselme trendi devam ediyor. Önemli olan burada bizim hedefimiz Ak Parti’nin tek başına iktidarı getirecek sonucu elde etmesi. A Planı itibariyle tek başına iktidardayız.”

www.artigercek.com

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)