Darbeyi cemaat yaptıysa niçin 3 yıl bekledi?

Апрель 3, 2017 | 863 gösterim | DÜNYA , GÜNDEM

 

darbeyi-cemaat-yaptiysa-nicin-3-yil-bekledilerTR724.com yazarı Selim Gündüz 15 Temmuz darbe girişimini cemaat yaptıysa neden 3 yıl bekledi diye sordu? ABD ve Alman istihbarat teşkilatlarına, İngiltere Dışişleri Bakanlığı raporuna ve NATO’dan medyaya yansıyan görüşlere göre “15 Temmuz’un arkasında Fethullah Gülen’in olduğuna dair ‘kanıt’ yok” açıklamalarının ardından AKP hükümetinin ve medyasının iyice köşeye sıkıştığını ifade eden gazeteci Selim Gündüz, darbeyi cemaat yaptı diyenlere zor sorular yöneltti.

Selim Gündüz’ün TR724.com sitesindeki yazının ilgili bölümü şöyle:

Adil Öksüz Cemaatin elemanı ve Cemaatin yüzleri aşkın generali var idiyse daha açık ifadeyle Cemaatin darbe yapmaya gücü yetiyor idiyse niçin bu kadrolar 3 yıl bekledi? Bu güç niçin, Erdoğan’ın Gülen’e ettiği  binlerce ağza alınmayacak iftira ve hakarete sabretti? Neden Cemaate yakın binlerce kurum ve şirketlere el konulmasını, devletteki kadroların tasfiye edilmesini bekledi?

Erdoğan ve Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın yaverleri, yüzlerce general ve 75 ilin emniyet müdürü, on binlerce polis, polis müdürü… her şey kaybedildikten sonra mı akılları başlarına geldi “Hadi artık darbe yapalım” dediler?

Yoksa işin aslı Alman ZDF kanalında İstihbarat Uzmanı Erich Schmitdt– Eenboom’un dediği gibi miydi: “CIA analizlerine göre yaşanan sözde darbe girişimi, Erdoğan tarafından gerçek bir darbeye engel olmak için gerçekleştirildi..”

 

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)