Nazarbayev, Dimaş Kudaibergenov’a “Aksakal Batasını” verdi

Апрель 27, 2017 | 1 445 gösterim | MEDYA , YAŞAM

 

nazarbayev-dimasKazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, Çin’den düzenlenen “I аm а Singer” yarışmasında üstün bir performans göstererek ikinci olan genç şarkıcı Dimaş Kudaibergenov’u Akorda Sarayı’nda kabul etti. Akorda basın servisinden yapılan açıklamada, kabulde Nursultan Nazarbayev, Dimaş Kudaibergenov’u tbaşarısından dolayı ebrik ettiği belirtildi. Dimaş’ın Allah vergisi bir sese sahip olduğunu ifade eden Nazarbayev, genç şarkıcının bu sesi koruması gerektiğini ve kendisine dua etmek için Akorda’ya çağırdığını söyledi.

Nazarbayev: Allah sana halkına hizmet etmen için güç versin

Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev genç şarkıcıya hitaben: “Sana sağlık diliyorum. Geleceğin parlak ve mutlu olsun. Allah sana halkına hizmet etmen için güç versin. Yeteneklerin daha da artsın.” diyerek iyi dileklerde bulundu.

Dimaş Nazarbayev’e teşekkür etti

Henüz 22 yaşında olmasına rağmen sesiyle tüm dünyanın dikkatini üzerine çeken Dimaş Kudaibergen ise, kendisine verilen destek ve güvenden ötürü minnettar olduğunu, artık dünyanın herhangi bir yerindeki şarkı yarışmasına katılarak Kazakistan bayrağını dalgalandırabileceğini ifade etti. “Ben size bağımsızlık ve huzurlu yaşamımız için teşekkür etmek istiyorum. Benim için sizin ak batanızı olmak çok büyük bir onurdur” diyen Dimaş Kudaibergen, duyumlara göre kendisini MTV Music Awards ödülüne aday gösteilmeye hazırlanıldığını, en büyük hayalinin ise büyük sahnede şarkı söylemek olduğunu vurgulayarak, bu hayalinin gerçekleşmesi için kendisine verilen destek için teşekkür etti.

 

Cevap bırakın

  • (yayınlanan olmayacak)